Книга звитяг роїв
Книга звитяг рою "ВАРТОВІ КОРДОНУ" https://rada.info/upload/users_files/26463884/a1c39e2852e489af3b6e2ae216442693.pptx
22 березня учні Чопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, які входять до військово-патріотичної організації “Джура-прикордонник”, у рамках проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) провели благодійну акцію з озеленення міста. Школярі висадили на території міського водозабору 4 дерева та кущ.
Учасники патріотичної організації висловлюють подяку керівництву міської ради та безпосередньо заступнику міського голови з питань житлово-комунального господарства Ігорю Гіжану та секретарю міської ради Михайлу Чолавину за сприяння у проведені такої акції.
ГРА «СОКІЛ» («ДЖУРА») ВИХОВУЄ СПРАВЖНІХ ПАТРІОТІВ
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») впроваджується в навчальні заклади України з 2003 року. За цей час гра «Сокіл» («Джура») зарекомендувала себе як найбільш вдала форма позашкільної роботи з виховання молоді. Ця робота проводиться Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Метою Всеукраїнського збору є патріотичне виховання учнівської молоді, підготовка до виконання Конституційного обов’язку – захисту Вітчизни, виховання поваги до народних традицій та національних цінностей українського народу, формування здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я школярів, подальшого вдосконалення форм учнівського самоврядування.
Програма Збору передбачає проведення таких змагань та конкурсів, як «Впоряд», звитяжні змагання «Лава на лаву», силове змагання «Перетягування линви», туристсько-спортивна смуга перешкод, стрільба, гра «Пластун», теренова гра, змагання «Рятівник», гра «Відун», ватра «У колі друзів», конкурс біваків (таборування), конкурс звітів про виконання завдань під гаслом «Добре діло».
Під час Збору діти занурюються в атмосферу козацтва і випробують себе у заходах патріотичного, інтелектуального, мистецького, військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого спрямування.
Важливим аспектом виховання патріотичної свідомості у дітей було створення атмосфери єдиної України для всіх у світі, усвідомлення, що Україна незалежна, єдина і неподільна, та проведення у вільний від змагань та конкурсів час тематичних диспутів, виховних та пізнавальних бесід, майстер-класів, спортивних ігор.
Упродовж багатьох років Чопська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 була базовою з питань фізичного, військово-патріотичного та естетичного виховання.
Користуючись добрими стосунками з прикордонним загоном ОКПП «Чоп», учні школи кожен рік беруть участь у військово-спортивній грі «Юний друг прикордонника» на базі застави с. Соломоново.
Тому участь у грі «Джура» є для нас корисною не тільки з точки зору військового виховання, а й розширення діяльності у багатьох напрямках.
Наша школа другий раз поспіль буде брати участь у цій грі. Перший склад рою показав досить хороші результати, посів І місця у таборуванні «Бівак» та зі стрільби із пневматичної зброї, ІІ місця – у конкурсі інсценованої української народної пісні та військово-прикладному комплексі «Козацька звитяга»; Гусейнова Ксенія – ІІ місце зі стрільби із пневматичної зброї серед дівчат.
У загальному заліку наш рій посів V місце із тринадцяти
Збір «Джура-2018» носив навчально-тренувальний характер, що відображалося в організації тематичних майстер-класів, змагань та конкурсів культурно-просвітницького, інтелектуального, військово-спортивного та туристсько-краєзнавчого спрямування, що були проведенні на високому організаційно-методичному рівні.
Враховуючи минулорічний досвід, рій другого складу поширив зміст діяльності, про що буде йти мова у цьому звіті.
Рій продовжує роботу у екологічному напрямку.
Кілька останніх років, за ініціативою педагога-організатора, членів самоврядування школи, проводиться акція «Збережемо дерево», тобто упродовж тижня ми збираємо макулатуру. За ці роки ми зібрали приблизно 18 тонн макулатури.
А в цьому році, завдяки просвітницькій роботі рою «Вартові кордону», зібрали, більше ніж 5 тонн макулатури. Враховуючи, що збір 1 тонни макулатури зберігає 17 дерев, ми вже зберегли маленькій ліс.
Мабуть, слова членів рою були більш доступні, ніж вчительські, але збір макулатури переріс у масову дію, в якій брали участь учні, їх батьки, організації, у яких працюють батьки наших дітей.
Використовуючи моменти змагань, призи, грамоти і головне – пояснення важливості цієї справи, – ми мали дуже високу активність участі учнів всієї школи у даній акції.
Цього року, у рамках підготовки до гри «Джура», рій продовжував очолювати усі благодійні акції, пов’язані з проблемами екології в Чопі.
Так, продовжуючи акцію «Збережемо дерево», голова самоврядування школи, яка є членом команди «Вартові кордону», Скира Анастасія, ініціювала збір грошей на придбання штучної ялинки для школи. Її підтримала вся школа і Новий рік ми зустрічали зі штучною ялинкою.
У лютому, в рамках спортивного тижня школи, члени рою провели змагання у грі «Два вогні» між 5-6 класами. Вони самі набирали команди і здійснювали роль суддівства.
Але основною діяльністю рою є військово-патріотичне виховання. Тому багато часу ми приділяємо цьому напрямку.
У січні, до Дня пам’яті бою під Крутами, разом з педагогом-організатором, підготували виступ для 7-их класів.
Також у січні рій відвідував музей військової частини ОКПП «Чоп», зустрівся з учасником АТО, майором Гулідою В. В., який розповів про історію частини, про її відомих військових, про зміни, які відбуваються в сучасній армії. Рій побачив побут рядового складу: їдальню, спальні приміщення, місця, у яких проходить навчання, проводиться вільний час.
Майор Гуліда В.В. відповів на багато запитань про час, коли він був у зоні АТО, про двох загиблих прикордонників частини під час бойових дій.
1 березня члени рою були запрошені на свято прикордонної частини – День частини, де побачили багато цікавого: військову техніку, яку використовують на прикордонних заставах, як на рівнинах так і у гірських місцевостях, рятувальну техніку, показне затримання «порушників кордону» з участю собак.
Зустрілися з ветеранами частини. Брали участь в урочистому шикуванні частини, під час якого були посвячені в «юні прикордонники» і отримали право носити зелені берети. Все це підняло мотивацію всіх членів рою для підготовки й участі у грі «Джура».
З середини березня почали готуватися до першого етапу гри, який проходитиме у травні у формі підсумкового наметового таборування, що об’єднує в себе стройову підготовку, метання гранати на точність, віджимання, орієнтування, надання першої долікарської допомоги та інше.
У минулому році перший склад рою брав активну участь в акції «Закарпаттю – чисте довкілля». Крім прибирання своєї частини території школи, вони посадили 6 дерев на території початкової школи. Другий склад рою продовжив цю традицію.
Минулого року розпочались роботи з будівництва водозабору в міському парку. Місто, нарешті, отримає власну питну воду. Обладнання вже на місці, залишилось не так багато роботи, все залежить від державного фінансування. Так для членів рою з’явилась можливість трішечки допомогти у цьому процесі. Вони провели екскурсію-толоку на місці водозабору: прибрали будівельне сміття, облагородили, озеленили частину ділянки біля будівництва водозабору – посадили квіти, дерева. Саме так повинні вчиняти ті люди, які збираються і надалі тут жити, працювати та піклуватись про близьких.
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є одним із найважливіших засобів патріотичного виховання молоді, формування громадянської свідомості, виховання здорової нації.
Робота із запровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальні заклади України упродовж останніх шести років підтвердила дієвість і ефективність такої форми виховання та, фактично, сформувала загальноукраїнську систему національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Ця виховна система включає постійну навчально-виховну роботу упродовж цілого навчального року в усіх навчальних закладах, від дошкільного до вищого, дає можливість залучити до спільної праці учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.