A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді і спорту Чопської міської ради

Заклади культури

Комунальний заклад “Центр культури та дозвілля Чопської міської територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області”

Офіційна веб-сторінка  КЗ “Центр культури та дозвілля 

Кожна гарна історія повинна мати свій гарний початок. І нашу нинішню розповідь цілковито можна віднести до різновиду гарних, адже історія ця — про Творчість: Творчість в усіх її проявах, Творчість величну і самовіддану, Творчість, що йде з самої глибини душі. Історії про Творчість (а в нашому випадку — про її прихисток, міський Будинок культури) не можуть бути нічим іншим, як історіями про найгарніше і про найдорогоцінніше, чим обдарувала людину природа. Адже саме можливість творити й удосконалюватись, з кожною хвилиною і з кожним днем ставати все кращими і все ближчими до пізнання вічності, хоч на мить робити світ добрішим і світлішим перетворює звичайну маленьку і сповнену пристрастей людину на Людину з великої літери.

Наша гарна історія і початок має гарний, сягаючи 1954 року минулого століття. Це був рік першого повоєнного десятиліття, коли вже завершилась відбудова зруйнованих жахливою і кривавою війною надбань людства. Рік, коли, оговтавшись від нанесених війною ран, людство вже мало можливість ці надбання тільки примножувати й розвивати. Не оминув цей процес і місто Чоп, котре  на той момент уже успішно жило у складі Радянської України. Всі першочергово необхідні для задоволення матеріальних, тобто тілесних потреб, установи та організації в місті тоді вже працювали. Але ж відомо: не хлібом єдиним живе людина, і для повноцінного її розвитку, духовного та культурного в тому числі, умови також повинні бути створені. Виходячи з цієї тези, саме в 1954 році в експлуатацію був зданий Будинок культури залізничників.

На той час і протягом ще довгих років Палац культури працював у відомстві Львівської залізниці. Та це й не дивно: Чоп завжди мав славу міста залізничників, які, серед іншого, опікувались також і культурним обличчям міста. І від початку створення і старту роботи Будинок культури вже кілька десятиліть є справжньою колискою творчості, осередком культури і можливістю для розвитку творчих здібностей кожного із жителів міста.

У різні роки керівництво всіма творчими процесами в Будинку культури здійснювали різні директори. У керма клубу стояли відомі в Чопі особистості, як то В’ячеслав Іванович Малінін, Григорій Моїсеєвич Ліфшиц, Геннадій Іванович Степанов, Катерина Марківна Хризман, Ольга Іванівна Плішка, Галина Степанівна Надь… Але хто би з цих людей не опікувався життям і діяльністю Будинку культури, всіх їх об’єднувала одна мета: зробити все можливе для того, аби культурне життя Чопа постійно вирувало, аби кожен, хто хоче і може, мав можливість вдосконалюватись за допомогою професіоналів, які працювали і працюють в клубі. І кожен з керівників свого часу таки зробили свій  вагомий внесок в цю благородну і величну справу на благо Чопа…

На момент введення Палацу культури в експлуатацію тут була розміщена глядацька зала, розрахована на майже півтисячі поціновувачів мистецтва. Роботу  з виховання творчої молоді проводили дитяча балетна студія, в якій мали змогу займатися хлопчики та дівчата; тут же функціонувала дитяча музична студія (тоді ще в місті окремої музичної школи створено не було). Згодом у клубі були створені танцювальні гуртки, зокрема, гурток народних танців і гурток танців бальних, а також окремий танцювальний колектив “Молодість” (керівник — Ольга Іванівна Плішка).

Від самого початку просвітницьку функцію виконувала бібліотека, відкрита при Будинку культури, де бажаючі мали змогу ознайомитись з усіма новинками літератури і періодики. Довгий час бібліотекарем працювала Марія Петрівна Мартиненко, яку відвідувачі називали взірцем справжнього бібліотекаря. Ця освічена і високоінтелектуальна жінка завжди була в курсі новинок у літературі, знала літературні смаки кожного, хто приходив за черговою книжкою. Свого часу на базі бібліотеки працював і клуб любителів книги, які регулярно збирались для проведення творчих вечорів, присвячених пам’яті того чи іншого літератора. Прийти на вечір міг кожен, кого цікавили життя та творчість видатних митців минулого — Василя Шукшина, Костянтина Паустовського, Михайла Булгакова, Олександра Блока, Марини Цвєтаєвої, Володимира Висоцького. Паралельно проводилось  обговорення новинок літератури, що з’являлись на сторінках періодичних видань, тож кожен ішов з вечорів з новими знаннями і враженнями.

Кожного дня, з самого ранку, Будинок культури відчиняв свої двері для тих, хто регулярно приходив сюди, аби займатись співом, танцями, музикою і творчістю загалом. Тут проводили роботу декілька хорів, як-от: хор хлопчиків “Дружба”, відомчі хори залізничників і міліції, ансамбль пісні й танцю “Струмочок”. Став клуб домівкою і для вокального ансамблю “Росинка”, який здобув для Чопа неабияку славу, коли став лауреатом Всесоюзного конкурсу вокальних ансамблів. Творчим натхненником і головним керівником усіх, хто любив спів і приходив задля цього до клубу, була Катерина Марківна Хризман.

Також проводили роботу в клубі і духовий оркестр, і агітбригада “Ровесник”, яка згодом стала театральною студією під керівництвом Галини Степанівни Надь, і самодіяльний драматичний театр.

Результати важкої і клопіткої, але натхненної і цікавої роботи гуртківці і учасники колективів демонстрували на місцевих концертах і обласних конкурсах, під час конкурсів художньої самодіяльності, на традиційних святах на стадіоні і під час відзначення щорічного свята Дня залізничника. Кожного літа залізничниками також організовувались свята на річці Латориці. Виїжджали з виступами колективи Будинку культури і за кордон

(в Угорщину і тодішню Чехословаччину), активно і регулярно виступали для жителів навколишніх сіл. Більше того, у зв’язку із близькістю Чопа до кордону, саме наше місто кожного року ставало господарем інтернаціональних вечорів “На орбіті дружби”, в яких брали участь представники різних країн.

Одночасно з тим, Будинок культури не тільки став головним місцем виховання і розвитку творчої молоді, але і майданчиком для виступу артистів і колективів величезного масштабу. Так, на сцені клубу перед жителями Чопа свого часу давали вистави артисти відомих драматичних і лялькових, тут проходили циркові вистави і виступи хорів. Принагідно спілкувались місцеві мешканці з акторами кіностудії імені О. Довженка (Борисом Брондуковим та Іваном Гаврилюком), відомим письменником і поетом Феліксом Кривіним, усесвітньо знаним художником Йосипом Бокшаєм. На сцені Будинку виступали зірки світового масштабу: Людмила Гурченко, Йосип Кобзон, Марк Бернес, Алла Пугачова, Майя Кристалінська, гурт “Земляни” та угорський гурт “Неотон”. Чопівчани дивились вистави московського музично-драматичного циганського театру “Ромен”. Все це було можливим завдяки вдалому географічному розташуванню Чопа: митці їхали через місто на гастролі, а коли зупинялись тут, їх одразу ж і запрошували з виступом до клубу. Такі концерти були спонтанним і незапланованим явищем, але дарували жителям міста багато приємних хвилин і спогадів.

Та не тільки до занять творчістю пристосований Будинок культури в Чопі, але і для відпочинку. Свого часу бажаючі мали можливість прийти сюди пограти в більярд або в шахи, відвідати черговий сеанс кіно. Багато хто з жителів міста ще пам’ятає, що саме в клубі колись працював кінотеатр, в якому демонструвались документальні та художні фільми, а щонеділі відводилось по дві години на дитячий кіносеанс. За потреби, Будинок культури ставав і місцем проведення урочистих зібрань, і сценою для веселої гри КВН, і прихистком для випускників, які проводили тут свої прощальні випускні вечори.

Сьогодення

Сьогодні в Будинку культури творче життя триває, не зупиняючись ні на мить. Вже більш, як двадцять років тут вчить дітей танцю Тетяна Іванівна Ковач — керівник і головний генератор народного ансамблю сучасного танцю “Арабеск”. Цей ансамбль виховав не одне покоління талановитих і обдарованих танцюристів. Постійно їздять на різноманітні змагання і здобувають призові місця учасниці ще одного танцювального колективу — народного клубу східного танцю “Наргіс” під керівництвом Тетяни Іванівни Загорної.

У перспективних планах роботи Будинку культури розширення профілів гурткової роботи, відкриття все нових секцій для цікавого і корисного дозвілля дітей, розвитку їх творчих здібностей і нахилів.

Проводиться в Будинку культури і робота з людьми похилого віку. Так, уже протягом багатьох років, а саме з 1988, активну участь у творчих процесах, підготовці до міських свят і вечорів, беруть учасники Клубу ветеранів війни та праці. Незважаючи на поважний вік, члени клубу – молоді душею, вони люблять жити і творити, спілкуватись і цікаво проводити час. Керівником Клубу ветеранів війни є Хризман Катерина Марківна. Хор ветеранів – бажаний гість на багатьох концертах, в репертуарі хору є народні пісні, пісні часів Великої Вітчизняної Війни, пісні народів-побратимів.

… За законами логіки кожна гарна історія має як гарний початок, так і гарне закінчення. А от за законами життя все буває зовсім по-іншому: гарна історія, як виявляється, може бути безкінечною. От і нашу історія — про творчість, культуру, натхнення, постійне вдосконалення і духовне зростання — життя наразі все продовжує писати. І не завершиться ця історія, так само, як і не припиниться життя Будинку культури, поки людина матиме бажання і намагатиметься пізнати себе і навколишній світ через призму Творчості. Творчості, займатись якою і долучатись до якої має можливість кожний мешканець Чопа — у місцевому Будинку культури, двері котрого відкриті для всіх бажаючих.

Відповідно до рішення 3 засідання 2 сесії восьмого скликання від 29 січня 2021 року №69 базі Чопського міського Будинку культури створено комунальний заклад «Центр культури та дозвілля Чопської  міської територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області», який у своїй структурі матиме відокремлені структурні підрозділи-філії:

–  Есенський сільський будинок культури-філія;

–  Соловківський сільський будинок культури-філія;

–  Соломонівський сільський будинок культури-філія;

–  Тисаашванський сільський будинок культури-філія.

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №20 “Про внесення змін до рішення третього засідання другої сесії восьмого скликання Чопської міської ради від 29 січня 2021 року № 69 «Про створення комунального закладу «Центр культури та дозвілля Чопської міської територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області»” Чопський міський Будинок культури перейменовано на КЗ комунальний закладу «Центр культури та дозвілля Чопської міської територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області».

Директор КЗ: Сентипал Верона Іванівна 
Адреса: м.Чоп, вул.Головна, 37
тел. 0312 71 11 70

Завідувач Есеньського СБК-філії: Йонаш Янош Франтикович

Завідувач Соловківського СБК-філії: Марія Галас-Ковач

Завідувач Соломонівського СБК-філії: Дагулич Ірина Василівна

Завідувач Тисаашванського СБК-філії: Бегела Тімеа Олександрівна

 

Статут Комунального закладу “Центр культури та дозвілля Чопської міської територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області” https://rada.info/upload/users_files/26463884/ab66761c4847075e0c3b0205399b8119.docx

Положення про Есенський сільський будинок культури-філію https://rada.info/upload/users_files/26463884/9b6b95aaccdde8814596f5a2f7a84f35.docx

Положення про Соловківський сільський будинок культури-філію  https://rada.info/upload/users_files/26463884/658a2c5f3097ab9083160171f8fcd0ee.docx

Положення про Соломонівський сільський будинок культури-філію https://rada.info/upload/users_files/26463884/870ab41cc16fcfa5620f08a685c60c3d.docx

Положення про Тисаашванський сільський будинок культури-філію https://rada.info/upload/users_files/26463884/2389a724e872c968d323a8f69d426fa2.docx

 

Комунальний заклад “Публічна бібліотека Чопської міської територіальної громади”

Комунальний заклад створено відповідно до рішення 3 засідання 2 сесії восьмого скликання від 29 січня 2021 року №70 “Про створення комунального закладу «Публічна бібліотека Чопської  міської територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області» на базі Чопської міської дитячої бібліотеки комунальний заклад «Публічна бібліотека Чопської  міської територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області», яка у своїй структурі матиме відокремлені структурні підрозділи-філії:

-  Есенська бібліотека-філія;

-  Соловківська бібліотека-філія;

-  Соломонівська бібліотека-філія.

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №21 “Про внесення змін до рішення третього засідання другої сесії восьмого скликання Чопської міської ради від 29 січня 2021 року № 70 «Про створення комунального закладу «Публічна бібліотека Чопської міської територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області»” Чопську міську дитячу бібліотеку Чопської міської ради Закарпатської області перейменовано на комунальний заклад «Публічна бібліотека  Чопської  міської територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області», який у своїй структурі має відокремлені структурні підрозділи-філії:

-  Есенську бібліотеку-філію;

-  Соловківську бібліотеку-філію;

-  Соломонівську бібліотеку-філію.

Директор КЗ: Кароль Еріка Степанівна
Адреса: м.Чоп, вул.Головна, 37

Статут Комунального закладу “Публічна бібліотека Чопської міської територіальної громади” https://rada.info/upload/users_files/26463884/7d792e9035b5baebc69e6542584e102a.docx

Положення про Есенську бібліотеку-філію https://rada.info/upload/users_files/26463884/c985f3fa90e2b062687b1bd10a276f60.docx

Положення про Соловківську бібліотеку-філію https://rada.info/upload/users_files/26463884/02b77ab5f268a8b40ec5d57f54480e62.docx

Положення про Соломонівську бібліотеку-філію https://rada.info/upload/users_files/26463884/36496390c7be2432f12873af85b678b7.docx

Чопська музична школа

Офіційна веб-сторінка Чопської музичної школи 

Історія Чопської ДМШ

Чопська ДМШ була створена, як базовий районний мистецький навчальний заклад, в 1968 році, на базі діючої філії Ужгородської ДМШ ім. П.І.Чайковського та музичної студії при Чопському міському клубі залізничників Львівської залізниці.
Основним завданням школи стало створення умов для всебічного професійного розвитку і навчання обдарованих дітей Ужгородського району; збереження багатонаціональної культурної спадщини нашого краю; створення передумов для формування мережі початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів в Ужгородському районі. Також, відкриття музичної школи мало сприяти розвитку естетичного виховання дітей, створенню аматорських колективів та пропаганді музичного мистецтва у районі.

За період 1968-2003 роки було створено дев’ять філій, які по мірі їх зміцнення, з точки зору матеріально-технічного стану, кадрового забезпечення, росту контингенту учнів, набували самостійності, перетворюючись на окремі навчальні заклади.
З отриманням міста Чоп статусу міста обласного підпорядкування у 2003-2005рр. заклад Чопської ДМШ був переданий із підпорядкування відділу культури і туризму Ужгородської РДА до Управління освіти, культури, молоді і спорту Чопської міської ради
Засновником і керівником, який очолював школу до 1990 року, був Гомічко Павло Ігоревич – ветеран праці, ветеран Великої вітчизняної війни, керівник відомого на весь Радянський Союз оркестру Гуцульських народних інструментів будинку культури Рахівського лісокомбінату, керівник ансамблю „Тиса” (50-ті роки), колишній засновник та директор Рахівської і Ясинянської ДМШ, керівник хору Чопського локомотивного депо та самодіяльного хору „Перемога” с. Велика Добронь (70-ті роки).
В період з 1968-1999 р. в школі працював завучем Мильбавер Войтех Олександрович – викладач скрипки, талановитий музикант.
Протягом багатьох років творчо-адміністративний тандем цих керівників сформував чисельні традиції школи, напрацював напрямки розвитку школи, як початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу на багато років вперед.
З 1990-1994 рр. директором Чопської ДМШ був Павло Павлович Гомічко. Як колишній випускник школи та досвідчений музикант, він вніс свій помірний вклад для подальшого встановлення та розвитку музичного мистецтва в місті Чоп.
З 1995-2009 рр. директором Чопської ДМШ був Гайналій Андрій Васильович – ветеран праці, викладач-методист, член національної Ліги українських композиторів–аматорів Закарпаття, колишній директор Перечинської, Углянської, Середнянської ДМШ, керівник хору ветеранів м. Чоп, співавтор численних збірок присвячених вивченню фольклору Закарпаття. Як досвідчений керівник багато уваги приділяв молодим викладачам, сприяв їх професійному встановленні та розвитку, як музикантів.

Навчальним закладом було закладено міцне підґрунтя для формування молодих спеціалістівв галузі мистецтва.
Багато відомих діячів культури, викладачів, музикантів євипускниками нашого закладу, або розпочинали свою педагогічну кар’єру на теренах Чопської дитячої музичної школи. Серед них такі як:
Петро Мага – народний артист України; Вікторія Рацюк – диригент-режисер, дипломант міжнародного конкурсу диригентів в Польщі місто Катовіце, магістр театрального мистецтва, викладач Київської музичної академії України ім. П.І.Чайковського. Кіш Ібоя – викладач Ужгородського музичного училища ім. Д.Задора, Гіді Василь – директор Малодобронської школи мистецтв. Сисоєва Галина – зав. відділом в м. Свердловськ (Росія). Палко Тиберій – викладач Ужгородського коледжу мистецтв.
Наші випускники працюють викладачами в таких країнах як: Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Румунія, Росія. В стінах школи склалися династії викладачів: родини Гомичко, Мільбаверів, Гасич, Гіді, Сані, Ванца, Палко, Фекете, Катона.
Одним із пріоритетних напрямків в роботі школи стало колективне музикування. В школі працювали такі колективи: викладацькі та учнівські оркестри народних інструментів, учнівський духовий оркестр, ансамбль баяністів, ансамбль народних інструментів, учнівський хор школи, вокальний ансамбль викладачів, багато ансамблів малих форм.

Сьогодення школи

Навчальний процес передбачає індивідуальні та групові заняття, які проходять у вільний від загальноосвітньої школи час до 20.00 год. 6 днів на тиждень.
Навчання ведеться на українській та угорській мовах.
З 2009 року директор школи – Гісем Маргарета Йожефівна. Випускниця Чопської ДМШ (1985 р.) закінчила: Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Задора за фахом викладач фортепіано, концертмейстер ( 1989 р.); Дрогобицький державний педагогічний інститут ім. І. Франка, музичне відділення за фахом – музичне виховання (1996 р.); Київський державний вищий навчальний заклад при Академії наук України” Університет менеджменту освіти” за фахом – управління навчальним закладом (2010 р.), магістр. З 1988 р. працює викладачем по фортепіано в Чопській ДМШ.З 1999-2005рр. була завучем школи. За період роботи багато учнів її класу брали участь в різноманітних конкурсах і обрали професію музиканта-викладача та продовжують своє навчання у вищих учбових закладах або працюють за обраним фахом. Інноваційні методи і форми роботи, які запроваджуються нею отримують високу оцінку серед фахівців-професіоналів. Нагороджена чисельними грамотами та подяками.

Роботою відділів керують заввідділами, які відповідають за рівень виконання навчальних планів, за рівень підготовки учнів відділу до концертних виступів, методичних майстер-класів, відкритих уроків, академконцертів, конкурсів, іспитів, ведуть наставницьку діяльність.
Школа традиційно демонструє високі результати навчально-виховного процесу. Про високий рівень виконавської майстерності учнів свідчать чисельні перемоги на Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах.
В школі працює 24 викладача, з них 15 викладачів є випускниками нашого закладу. Учнів навчають висококваліфіковані професіонали: 18 викладачів мають повну вищу освіту за фахом та 6 викладачів – середньо-спеціальну освіту.
У реалізації музично-виховної діяльності педагогічний колектив школи опирається на особистісно-орієнтовану методологію. Її сутність складається у визнанні здатності кожного учня до розкриття власного потенціалу на основі саморозвитку за умови створення з боку викладачів активного навчального середовища, а також партнерських відносин, що сприяють самопізнанню дитиною самого себе. Для цього викладачами школи використовуються різноманітні форми та методи проведення заходів, таких як:
– в школі понад 10 років проводиться конкурс на краще виконання етюдів учнями 2-го та 3-го класів школи;
– останні 4-ри роки в школі започатковано свято першокласника „Посвячення в юного музиканта”;
– традиційними стали благодійні концерти-зустрічі учнів закладу з вихованцями дитячих будинку „Добрий саморитянин” та дитячого будинку сімейного типу в с. Ратовці.
– в рамках підготовки до міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів проводяться відбіркові концерти претендентів на участь;
– тематичні шкільні вечори на різні теми, конкурси, вікторини, олімпіади.
Щорічно викладачами школи організовуються поїздки в музеї, на концерти й спектаклі, запрошуються творчі колективи й виконавці з інших шкіл. А з метою профорієнтації в закладі проводяться зустрічі з діячами культури такими як: Ігор Білик, Михайло Керецман, Етелла Чуприк та майстер-класи Ганна Касо, Ірина Ліпатова, Наталя Шіпош, Олена Тимчик.
На базі школи неодноразово проводилися обласні методичні семінари з питань викладання фортепіано, загального фортепіано, музичної літератури, хорових дисциплін.
У середньому 3-4 випускника школи щорік продовжують своє професійне навчання в мистецьких закладах області І-ІІ рівня акредитації. На сьогоднішній день 10 випускників школи успішно навчаються в Ужгородському державному музичному училищі ім. Д.Задора, в Ужгородському коледжі культури і мистецтв та на музичному відділі Гуманітарно-педагогічного коледжу МДУ м. Мукачево.

Фортепіанний відділ

На фортепіанному відділі під керівництвом Притули К. Я. навчається 70 учнів,  працює 9 висококваліфікованих викладачів (Белович Я.Є., Ванца Е.А., Гісем М.Й., Гурковська В.М., Дроздова Є.Ф., Заяць Н.В., Катона А.К., Притула К.Я., Сабо Л.Ш., Пілявська-Дьоминова А.І.), семеро з них є випускниками нашого закладу.

Учні відділу щороку активно виступають на концертах і різноманітних конкурсах, де займають призові місця. Велике значення на відділі приділяється ансамблевій грі. Перемоги на міжнародних і обласних  конкурсах фортепіанних дуетів свідчать про популярність цього виду музикування серед учнів відділу.

З 2000 року викладачі відділу вивели учнів на сцени Міжнародних, Всеукраїнських та Регіональних конкурсів. В цьому напрямку багато зусиль приклали: Гурковська В.М., Притула К.Я.–  викладачі-методисти вищої категорії; Заяць Н.В., Гісем М.Й.- викладачі вищої категорії.  Учні Псуй Марія, Болдаєва Рената, Гурковська Каміла,  Калістратова Аделіна, Дроздова Олександра – викл.Гурковська В.М; Русин Катерина, Матлі Анна-Марія, Зан Роланд – викл. Притула К.Я. ; Анджієвська Олександра, Расоха Софія, Сілва Каміла  – викладач Заяць Н.В.; Васечко Каріна, Гіжан Дар’я, Сабо Юлія –   викладач Гісем М.Й. –   ставали лауреатами, дипломантами, або були відзначені спеціальними грамотами, дипломами на таких конкурсах як: „Срібний дзвін”, „Конкурс ім. Анатолія Затіна” м. Ужгород; „Конкурс піаністів ім. Н. Нижанківського” м. Стрий; „Конкурс піаністів ім. С. Ріхтера” м. Житомир; Всеукраїнський конкурс піаністів „Чернігів скликає таланти” м. Чернігів; „Відкритий конкурс юних виконавців  ім. Людвіга ван Бетховена”  м. Харків.; «Подільський водогай» м.Вінниця; Міжнародной конкурс піаністів м. Вашарошномень, Угорщина.

На відділі традиційно активно ведеться науково-методична робота по вивченню та формуванню авторських методик викладання гри на фортепіано.  Задля цього викладачі в останні роки запрошують на зустрічі та майстер-класи передових, відомих викладачів.

З 2000 року на базі фортепіанного відділу проходив експеримент програм по 8-ми  та 6-ти річному навчанню, як дітей віком 5-ти, 6-ти років, і так званих „переростків”, а з 2006 року  перехід на такі програми навчання відбувся за наказом Міністерства Культури і Туризму України.

На базі фортепіанного відділу працює відділ загального фортепіано та додаткового інструменту, який займається з перспективними учнями з інших відділів задля якісної підготовки  при профорієнтації учнів. Організацією роботи в цьому напрямку здійснює викладач Заяць Н.В., а викладачі Дроздова Є.Ф., Катона А.К., Ванца Е.А. натхненно працюють з учнями загального фортепіано, які з задоволенням демонструють свої навички гри на фортепіано на різноманітних концертах і вечорах.

Відділ оркестрових документів

На оркестровому відділі навчається 36 учня по класу скрипки, кларнету, саксофону, блок флейти, труби. Працює 3 викладача: Герасимова І.В., Белович Б.Б., Чупаєва Н.О., з них двоє випускники Чопської ДМШ. Протягом багатьох років  завідуючою відділом  була Чупаєва Н.О. – викладач-методист вищої категорії, яка користується великою повагою серед колег, тепер її змінила на цій посаді Герасимова І.В.

Жоден важливий концертний захід нашого рідного  міста Чоп не відбувається без виступу ансамблю скрипалів „Скерцино”. До складу входять не тільки учні школи, а й наші вихованці, які закінчили навчання. Разом грають і діти, і дорослі. Це досить цікаво учням, а дорослим дає змогу відійти від своїх проблем у свій вільний час долучитись до спілкування з прекрасним. Протягом останніх 20-ти років колектив під керівництвом Чупаєвої Н.О. та концертмейстерами  Ванца Е. А., Гурковською В. М.  неодноразово посідав призові І та ІІ місця на обласних конкурсах струнних, камерних ансамблів та оркестрів. Так,  дипломом ІІ ступеня колектив нагороджений 6 разів, а дипломом І ступеня дворазово. Цей колектив виступає на багатьох сценах області.

Не хочуть відставати від старших і наші маленькі  скрипалі, які об’єдналися в ансамбль „Скерцинки” під керівництвом Герасимової І.В. В 2011 році на обласному конкурсі камерних оркестрів та ансамблів малих форм   вони отримали вперше ІІІ місце в категорії „А” серед ансамблів малих форм.

Ансамблі духових інструментів під керівництвом викладачів Беловича Б.Б. Фекете М.М. активно приймають участь в багатьох заходах міста, в обласних  та міжнародних конкурсах та фестивалях.

За останні роки відділ досяг значних  успіхів і на обласних конкурсах індивідуальних виконавців серед учнів старших класів, де учні посіли призові місця: Чернянчук Беата (скрипка),  викл.  Чупаєва Н.О.; Варламов Віталій (кларнет),  викл. Белович Б.Б;  Кеньгерц Давід (труба),  Балог Лайош (саксофон) – викл. Фекете М. М. , а призерами міжнародного конкурсу «Народні мелодії» стали учні Тома Вікторія, Санісло Габор – викл. Фекете М. М.

Викладачі відділу завжди намагаються виховувати у своїх учнях загальнолюдські якості. Перш за все –  любов до своєї національної культури, відкритість до сприйняття різноманітних культур світу і духовних цінностей людства.

Кращі учні відділу продовжують навчання в вищих навчальних закладах України та зарубіжжя.

Відділ народних інструментів

На сьогоднішній день,  завдяки наполегливій роботі з  популяризації народних інструментів керівника відділу Балог А.П. та викладачів відділу  Константинова М.С., Свистака В.В.  в останні  роки спостерігається зацікавленість серед молоді Чопа до народних  інструментів гітара та акордеон.

Відділ народних інструментів нараховує 26 учнів. На відділі працюють такі колективи, як ансамбль гітаристів «Рондо», кер. Константинов М.С., ансамбль акордеоністів «Регістр», кер. Свистак В.В.

Викладачі організовують багато тематичних вечорів, свят з учнями свого відділу, а також  активно виступають в концертах школи та міста.

Учні відділу пробують свої сили на міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах та фестивалях, на таких як: Балог Ганна та Ващинець Реґіна (гітара) викл. Балог А.П. на Всеукраїнському Фестивалі-конкурсі „Провесінь” в м. Кіровоград; Адам Іштван, викл. Балог А.П. та Гітт Євген викл. Фюзешерій І.С. на міжнародному конкурсі «Народні мелодії», Угорщина.

Ансамбль гітаристів „Рондо” та ансамбль акордеоністів „Регістр” систематично приймають участь в  обласному конкурсі ансамблів та оркестрів народних інструментів.

Протягом останніх шести років заввідділом Балог А. П. є  засновником та організатором відкритого шкільного конкурсу «Народні співанки» для учнів шкіл естетичного виховання Карпатського регіону.

 В 2013 році в цьому конкурсі прийняли участь 6 шкіл Закарпаття та  учні сусідньої держави Угорщини з міста Вашарашномень. Завдяки її старанням учні та викладачі школи, в  останні роки, мають змогу  приймати участь у різноманітних міжнародних конкурсах в Угорщині, де представляють та пропагують музичну культури України. Агнеш Павлівна сприяє розвитку та зміцненню міжнародних зв’язків ДМШ, активно підтримує музичну освіту ромів, пропагує збереження їх національної культури, стимулює їх до навчання.

Музично-теоретичний відділ

На даний момент на відділі працює 5 викладачів: Купрій К.Е., Мельник Е.Ф., Катона А.К., Ласка Т.Б., яка керує відділом.

Продовжуючи  традиції закладу, викладачі відділу не тільки викладають сольфеджіо, музичну літературу, сольний спів, керують вокальними та хоровими колективами, а і проводять цікаві відкритті уроки, методичні доповіді, тематичні вечори, лекції, заняття, шкільної учнівської філармонії, які присвячені творчості відомих композиторів, різним музичним стилям та напрямкам.

Якість викладання музично-теоретичних предметів дає можливість проводити на базі відділу Чопської школи обласних методичних семінарів: з питань викладання музичної літератури; по хоровому диригуванню.

 Понад 10 років в школі працює лауреат міжнародних і обласних конкурсів та фестивалів учнівський угорський вокальний ансамбль „Гармонія”, який створила і керує ним Мельник Е.Ф. За період існування колективу змінилися три покоління учасників. Колектив веде активне концертне життя, є бажаним гостем міжнародних  фестивалів в Угорщині, Румунії, Сербії, Словаччини. Ансамбль „Гармонія” активно виступає на фольклорних фестивалях Закарпаття, обласних конкурсах хорового мистецтва, займає призові місця. Жодне свято, концерт, захід в  місті Чоп не обходиться без участі цього колективу.

У 2008 році викладачем Купрій К.Е.  було створено учнівський  вокальний ансамбль „Роксолана” , творчість якого присвячена українській пісні. Вони співають, як Закарпатські народні пісні, так і твори українських композиторів.  Купрій К.Е. також є керівником вокального ансамблю викладачів школи. Ці колективи активно виступають на теренах міста.

Також викладач Купрій К.Е.  є керівником хору учнів молодших класів та викладачем вокалу. Завдяки її наполегливості в роботі, цікавого дитячого репертуару юні музиканти з задоволенням займаються хоровим співом та готуються до концертів.

Ці дитячі колективи є успішними учасниками обласних конкурсів хорового мистецтва.

Клас сольного співу

У 2009-2010 навчальному році за ініціативи викладачів  Мельник Е.Ф. та Тимко С.В. на відділі музично-теоретичних дисциплін був створений клас сольного співу, де на даний час навчаються 18 учнів.

Учні цього класу роблять поки що перші свої кроки в оволодінні академічним, народним і естрадним співом, але вже виступають і беруть участь в різноманітних конкурсах, серед них такі як: Міжнародний конкурс «Народні мелодії», Угорщина; Міжнародний конкурс словацької пісні «Золотий соловей», смт. Середньє, обласний конкурс вокалістів.

Завдяки зусиллям викладачів Мельник Е.Ф., Купрій К.Е. та допомоги  небайдужих до мистецтва людей  вдалося відродити міський вокальний конкурс «Голос Чопа», який набуває все більшої підтримки та популярності серед дітей міста.

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №22 “Про перейменування Чопської дитячої музичної школи Чопської міської ради Закарпатської області та затвердження її Статуту у новій редакції” перейменовано на Чопську музичну школу Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області.

Директор: Гісем Маргарета Йожефівна

Адреса : м. Чоп, вул. Головна 19
Тел: 0312 711293

Статут Чопської музичної школи https://rada.info/upload/users_files/26463884/1477b446bd275e87f939ebfdb5f96388.docx

Вхід для адміністратора