A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді і спорту Чопської міської ради

Рій «Вартові кордону» Чопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відвідав виставку «Фактор свободи»

Дата: 15.10.2019 15:58
Кількість переглядів: 146

       

       На 2019 рік припали три ювілеї – Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери. 

   Сьогодні, 15 жовтня, рій «Вартові кордону» Чопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 у новому складі відвідав експозицію з використанням інформаційно-просвітницьких стендів про ідентифікацію українського руху в різні  часи   «Фактор свободи», яка відкрилася 14 жовтня в м. Ужгород до Дня захисника України за рекомендацією Українського інституту національної пам’яті.

      Вона розповідає про трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ, – Мазепу, Петлюру та Бандеру.

     Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Проте на шляху до її реалізації стояв ворог – Російська імперія. У протистоянні з ним їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. 

      Ця виставка показує і людський, і символічний вимір цих людей. У ній ідеться не тільки про Мазепу, Петлюру, Бандеру, як про звичайних людей, які були здатні на надзвичайні вчинки, а й про «виклики» – Україну напередодні боротьби Мазепи, Петлюри і Бандери, про їхні відповіді і команди, які разом відстоювали нашу свободу. Про те, як сучасна армія вшановує традиції минулих подвигів. 

    Автори виставки Володимир Бірчак, Володимир В’ятрович, Олеся Ісаюк, Богдан Короленко, Максим Майоров, Віталій Огієнко, Ярослав Файзулін, Олена Шарговська, Вікторія Яременко, Ярина Ясиневич спробували уявити, який вигляд могли би мати профілі у фейсбук Мазепи, Петлюри, Бандери, які місця показала би їхня гугл-мапа, кого б вони зафрендили, показати світло та тіні їхніх ключових рішень. 

 

   

 

       


« повернутися

Вхід для адміністратора