A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді і спорту Чопської міської ради

Обґрунтування здійснення закупівлі послуги з розподілу електричної енергії

Дата: 06.01.2022 15:21
Кількість переглядів: 53

м.Чоп                                                                                                 06.01.2022р.                                                                          

Затвердити обґрунтування здійснення закупівлі послуги з розподілу електричної енергії (розподіл електричної енергії, код 65310000-9 ДК 021:2015) на 2022рік,через переговорну процедуру закупівлі:

«Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про природні монополії» природна монополія – стан товарного ринку, при якому задоволення попиту на цьому ринку є більш ефективним за умови відсутності конкуренції внаслідок технологічних особливостей виробництва (у зв'язку з істотним зменшенням витрат виробництва на одиницю товару в міру збільшення обсягів виробництва), а товари (послуги), що виробляються суб'єктами природних монополій, не можуть бути замінені у споживанні іншими товарами (послугами), у зв'язку з чим попит на цьому товарному ринку менше залежить від зміни цін на ці товари (послуги), ніж попит на інші товари (послуги).

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» «розподіл електричної енергії – це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії».

Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб’єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються НКРЕКП.

Згідно ч. 1 постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку складання та ведення НКРЕКП реєстру суб’єктів природних монополій» від 19.10.2017 № 1268 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, складає та веде реєстр суб'єктів природних монополій, які провадять господарську діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг. Внесення до Реєстру відомостей про суб'єктів природних монополій, які провадять господарську діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, вносяться НКРЕКП до Реєстру станом на останнє число звітного місяця. Реєстр розміщується щомісяця не пізніше 7 числа на офіційному веб-сайті НКРЕКП (http://www.nerc.gov.ua/), відомості з якого щомісяця до 10 числа на електронних та паперових носіях подаються до Антимонопольного комітету України. Отже, з урахуванням інформації згідно реєстру суб'єктів природних монополій, які провадять господарську діяльність у сфері енергетики, що оприлюднений на офіційному веб-сайті НКРЕКП (http://www.nerc.gov.ua/), ПрАТ «Закарпаттяобленерго» є суб’єктом природної монополії, відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (постанова НКРЕКП від 27.12.2017 № 1470) територія провадження діяльності оператора системи розподілу визначається за місцем розташування об’єктів електроенергетики, призначених для розподілу електричної енергії, що перебувають у власності ліцензіата, та до яких приєднані електричні мережі споживачів, які живляться від мереж ліцензіата. Відповідно до постанови НКРЕКП від 27.11.2018 № 1534 «Про видачу ПрАТ «Закарпаттяобленерго» ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом» ПрАТ «Закарпаттяобленерго» видано ліцензію з розподілу електричної енергії.

Крім цього, Замовник здійснює закупівлю послуг згідно предмета закупівлі в ПрАТ «Закарпаттяобленерго» у зв’язку з відсутністю конкуренції щодо вибору постачальника з технічних причин, а саме з урахуванням підключення електромережі споживача (Замовника) до об’єктів електроенергетики ПрАТ «Закарпаттяобленерго». При цьому, згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про ринок електричної енергії» ринок електричної енергії функціонує на конкурентних засадах, крім діяльності суб’єктів природних монополій, з обмеженнями, встановленими вказаним Законом.

Отже, з урахуванням наявного в ПрАТ «Закарпаттяобленерго» станом на дату прийняття рішення про здійснення закупівлі послуг з розподілу електричної енергії через переговорну процедуру закупівель, статусу суб’єкта природної монополії та технічних причин, вказаних вище, замовником прийнято рішення здійснити закупівлю послуг з розподілу електричної енергії по переговорній процедурізакупівель з розподілу електричної енергії з підстав, що передбачено згідно абзацу 3 п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі».

3.  Оприлюднити через авторизований електронний майданчик на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом, річний план на 2022 рік по закупівлі за кодом національного класифікатора «Єдиний закупівельний словник» ДК 021:2015: 65310000-9 Розподіл електричної енергіїв загальній сумі 584000,00 грн.

 


« повернутися

Вхід для адміністратора