A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді і спорту Чопської міської ради

Українська мова – мова барвінкова!

Дата: 31.10.2023 14:31
Кількість переглядів: 106

 

Упродовж кількох століть жорстоко знищувалися мова українського народу. Її забороняли, ігнорували, принижували, охрестивши «холопською».

Зародившись десь на світанні суспільного слов’янського життя, українська мова витерпіла страшне лихоліття, тортури, пережила утиски Москви, Польщі.

На жаль, з 2014  року Україна знову виборює свою незалежність. Ми з вами є свідками того, як наші захисники та захисниці сьогодні у період повномасштабної війни з російською федерацією виборюють право розмовляти українською мовою на власне українській землі.

Сьогодні у Чопському ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 ім.І.Сечені був проведений позакласний захід «Українська мова – мова барвінкова!», присвячений Дню української писемності та мови, який щорічно тепер відзначатиметься 27 жовтня – в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.

Цікаву та насичену літературно-музичну композицію для учнів 5-10 класів  підготували вчитель української мови і літератури Людмила Капко та викладач Чопської музичної школи Енике Мельник з учнями 11 класу.

На святі декламували вірші нашого земляка Пертра Маги, Тараса Шевченка, Лесі Українки, гуморески Павла Глазового та інших українських поетів, прозвучали цікаві факти про українську мову, пісня «Українська мова» на слова Надії Янчук та музику Володимира Климюка, продемонстровано анімаційне відео на пісню «Реп про мову» авторів мультику, музичної групи Tik Tu та львівського поета Григорія Семенчука.

Усі присутні отримали під час заходу позитивні емоції та хороший настрій.

  

  

  

  

  

        


« повернутися

Вхід для адміністратора