Управління освіти
Основні принципи управління
Діяльність управління освіти, культури, молоді і спорту Чопської міської ради була спрямована на здійснення державної політики в галузі освіти, культури, молоді і спорту; збереження кількісних і якісних параметрів мережі дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів; створення належних умов їх функціонування і розвитку, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових технологій, розвиток здібностей дітей та підлітків. Такий підхід до комплексно-цільового управління освітньою системою міста забезпечував реалізацію міської проблеми «Поліпшення якості дошкільної, шкільної та позашкільної освіти шляхом упровадження компетентнісного підходу до організації навчально-пізнавальної діяльності дітей та учнів», системність, цілеспрямованість діяльності, умови для посилення функції планування, а також для діагностики навчальних процесів, складання експертних висновків, рекомендацій, корегування управлінської діяльності керівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів міста.
У 2017 році управлінням освіти, культури, молоді і спорту Чопської міської ради вирішувалися такі проблеми і завдання:
- створення необхідних умов для здобуття учнями дршкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти;
- забезпечення особистісно орієнтованої освіти та виховання;
- підвищення рівня результативності виховного процесу, соціальної активності кожного учня, класних, загальношкільних та позашкільних колективів;
- удосконалення системи моніторингу якості освітніх, культурних та спортивних послуг;
- стовідсоткове охоплення різними формами дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку, забезпечення дітей раннього та дошкільного віку місцями в ДНЗ відповідно до запитів батьків;
- забезпечення державної політики щодо охорони життя, здоров’я учасників навчально-виховного процесу;
- удосконалення кваліфікації, підвищення фахової майстерності керівників та педагогічних працівників навчальних закладів;
- комплексно-цільовий підхід в управлінні освітнім процесом;
- продовження роботи щодо запровадження інклюзивної освіти, забезпечення повної доступності до ДНЗ та ЗНЗ для дітей з особливими потребами;
- упровадження в навчальний процес та в управління освітніми процесами інформаційно-комунікаційних технологій;
- соціальний захист усіх учасників навчально-виховного процесу;
- реконструкція ДНЗ «Казка».
Пріоритетні завдання управління, закладів освіти, культури та спорту міста на 2018 рік:
1.Забезпечення доступної і якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, формування оптимальної мережі навчальних та розашкільних закладів, що відповідають сучасним потребам населення, зміцнення їх матеріальної бази.
2.Продовження роботи щодо впровадження в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів Державного стандарту початкової загальної освіти.
3.Спрямування діяльності загальноосвітніх навчальних закладів на підвищення якості уроку як основної форми навчально-виховного процесу, якісну підготовку учнів до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.
4.Стовідсоткове охоплення різними формами дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку, забезпечення дітей раннього та дошкільного віку місцями в ДНЗ відповідно до запитів батьків.
5.Забезпечення якісної підготовки учнівських команд до виступу в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, учнівських турнірах з навчальних предметів.
6.Забезпечення повної доступності до ДНЗ та ЗНЗ міста для дітей з особливими потребами.
7.Удосконалення системи моніторингових досліджень якості освіти на міському рівні і рівні навчальних закладів.
8.Забезпечення навчальних закладів міста кваліфікованими педагогічними кадрами з відповідною освітою, підготовка дієвого кадрового резерву на керівні посади в системі освіти, культури та спорту міста, удосконалення роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до потреб.
9.Посилення патріотичного, екологічного виховання, збагачення духовного потенціалу учнівської молоді, відродження кращих надбань українського народу, його культурних і національних традицій, в т.ч. шляхом залучення учнівської молоді до туристсько-краєзнавчої та екскурсійної діяльності, формування здорового способу життя.
10.Забезпечення стовідсоткового охоплення дітей та підлітків шкільного віку навчанням, профілактика дитячого травматизму, правопорушень, злочинності, бродяжництва, інших негативних проявів в учнівському середовищі.
11.Робота щодо соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, інших категорій дітей пільгового контингенту.
12.Подальше поліпшення природничо-математичної освіти.
13.Упровадження в начально-виховний процес та в управління освітніми процесами інформаційно-комунікаційних технологій.
14.Сприяння подальшому розвитку учнівського самоврядування, розвитку громадянської активності учнів.
15. Сприяння подальшлму розвитку позашкільної освіти.
16.Соціальний захист усіх учасників навчально-виховного процесу.
17.Реалізація державних, відомчих, регіональних та міських програм у галузі освіти, культури, молоді і спорту.