A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді і спорту Чопської міської ради

Заклади загальної середньої освіти

Чопський ліцей

Фото без опису

Офіційний веб-сайт Чопського ліцею

Чопський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 – наша рідна школа, в якій проходять найкращі роки мешканців маленького та чудового містечка Чоп. Історія нашої школи розпочалася в далекому 1945 році. Тоді вона мала статус залізничної неповної середньої школи №23 станції Чоп Львівської залізниці. Першим директором була Марченко Фаїна Миколаївна. Після неї на посаді директора працювали Саутін В.Ф., Колесник П.І., Марченко Н.Г., Сентипак Й.Й. Навчання у школі проводилося угорською та російською мовами.
З 11 вересня 1952 року школу очолив Кадар Степан Васильович. Він займав посаду директора до 1982 року. Степан Васильович був директор від Бога. Красивий, інтелігентний, розуміючий. Його поважали батьки, вчителі, учні. У 1953 році школа отримала статус середньої, а в 1960 році школа перейшла у підпорядкування відділу освіти Ужгородського району і отримала назву СШ № 1.
З 1982 року по 1985 рік директором школи була Теребіна Тетяна Петрівна – людина принципова, вимоглива, розумна.
А потім на цілих 17 років з 1985 року по 2002 рік посаду директора школи займав Марухнич Борис Іванович, який із розумінням ставився до проблем як вчителів, так і учнів. Борис Іванович почав із вчителя музики, але любов до школи, до своєї роботи дала йому змогу стати на чолі педагогічного та учнівського колективів.
З 2002 року школу очолює Цар Галина Василівна. Під її керівництвом відбулися значні зрушення в питанні благоустрою школи. Відновлено безкоштовне харчування для дітей пільгових категорій. Учителі та учні школи завжди знаходили підтримку в лиці свого мудрого директора. Школа завжди пишалась своїми традиціями. На протязі багатьох років ЗОШ № 1 була базовою з питань фізичного, військово-патріотичного та естетичного виховання.
1960-1980 роки запам’яталися спортивними досягнення. Учитель фізичної культури Ляльо Микола Івановичвивів вивів спортивне життя школи на рівень кращої в Ужгородському районі та Закарпатській області. У 1965 році команда дівчат-волейболісток стала призером першості України з волейболу.
З 1976 року в школі почала свою роботу піонерська прикордонна застава ім. Івана Стрельникова. Кожний рік прикордонники й учні школи проводили змагання з військово-спортивної гри «Зарниця». У 1983 році Чопські зарничники здобули перемогу в УП республіканському фіналі всесоюзної гри «Зарниця», що проходив в місті Рівне. Загін також приймав участь у змаганнях в Москві. Керівник загону Дей Леонід Лукіч. Традиції зарничників дотепер продовжують юні друзі прикордонників, що займаються у гуртку «Зелені берети» під керівництвом Станкул Олександра Івановича.
Більш 30 років у школі проводиться конкурс художньої самодіяльності. Учні з задоволенням готують виступи по таким номінаціям: художнє читання, інсценування, пісня та танець.
Уже 21 рік під керівництвом вчителя Станкул Ольги Василівни випускається шкільна настінна газета «Нафаня». Редакторами газети в різні роки були: Павлова Анна, Кашуба Тетяна, Артюхіна Олександра, Цар Ольга, Соліган Інга. Газета «Нафаня» бере участь у Всеукраїнському національному конкурсі шкільних газет, в якому вже кілька разів ставала найкращою.
Учні та вчителі школи беруть участь у загальноміських заходах із вшанування пам’яті жертв Голодомору, Чорнобильської катастрофи, святкування Різдвяних свят, участь у мітингу до Дня Перемоги та інше. У школі завжди працювали вчителі, віддані своїй справі. Марухнич Борис Іванович в 1988 році був делегатом Всесоюзного з’їзду працівників народної освітив Москві.
Лапіній Валентині Всеволодівні в 1982 році було присвоєно звання «Відмінник народної освіти», а в 1985 – нагороджено Почесною грамотою Президіума Верховної Ради УРСР.
Ми пишаємось і досягненнями своїх учнів. Більшість випускників школи успішно продовжують навчання у вищих навчальних закладах, працюють в різних сферах діяльності України.
Гордістю нашої школи є тепер вже випускниця 2004 року – Штефанець Марія, випускниця Київського Славістичного університету, яка у 2003 році перемогла у Всеукраїнському конкурсі знавців англійської мови і була запрошена на рік до Америки за програмою обміну «Американська рада». В Америці Марія була удостоєна срібної нагороди президента Дж. Буша за безкоштовне навчання бідних дітей англійської мови.
Артюхіна Олександра, випускниця школи 2008 року, за підсумками 2011 року увійшла в п’ятірку найкращих студентів-журналістів України.
Сьогодні Чопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Чопської міської ради Закарпатської області – школа з української мовою навчання. Вона розміщена у триповерховому будинку по вулиці Шкільній, 12. У 2015-2016 навчальному році у школі навчається 649 учнів у 25 класах.
Нині школу очолює Демчик Євгенія Іванівна. Євгенія Іванівна на цій посаді десятий  рік. Починала вона з учительки початкових класів, потім стала викладати історію в старших класах, наступна сходинка – завуч школи, а з березня 2006 року Євгенія Іванівна очолила педколектив. Заступником директора з навчально-виховної роботи працює Сас Іванна Іванівна, а заступник директора з виховної роботи – Кметик Тетяна Миколаївна.
Педагогічний колектив складається з 54 вчителів. У школі 8 вчителів-методистів, 18 старших вчителів, 31 вчитель вищої категорії, 5 вчителів першої категорії, 2 вчителя другої категорії, 2 вчителя-спеціаліста, 2 вчителя молодшого-спеціаліста, 2 бібліотекарі. Школа має всі необхідні профільні кабінети, спортзал, їдальню. За останні роки значно покращився естетичний вигляд класних приміщень, коридору, зміцнилася матеріально-навчальна база.
Школі вже 70 років і життя продовжується. І ще багато випускників школи будуть із гордістю говорити: «Ми вчилися в Чопській школі № 1!»

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №18 “Про перейменування закладів освіти Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області та затвердження їх Статутів у новій редакції” ЗОШ перейменовано на Чопський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області.

Директор: Демчик Євгенія Іванівна
Адреса: м.Чоп, вул.Шкільна, 12
тел. 71-11-62, 71-14-34

 

Статут Чопського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 https://rada.info/upload/users_files/26463884/14798639084226b556478b5fb6008786.docx

Чопський ліцей імені Іштвана Сечені

Фото без опису

Офіційний веб-сайт Чопського ліцею імені Іштвана Сечені 

Чопський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені Чопської міської ради ужгородського району Закарпатської області – школа з угорською мовою навчання. Розпочала свою діяльність у 1945 році. Тоді була відкрита семирічна школа у приміщенні Чопської ЗОШ №1.

У 1953 році 8 класів переходять у нову школу за адресою вулиця Миру, 13.
1960 рік – семирічна школа реорганізована в середню школу.
1964 рік – школа перейшла з підпорядкування Львівської залізниці у підпорядкування Міністерства освіти.
У 1968-1969 навчальних роках розпочата добудова десяти класних приміщень, спортивного залу та їдальні. Велику допомогу у будівництві школі надавав тодішній голова міської ради Гладков В. та голова батьківського комітету Балог Б. На початку 1980-х років будівництво було завершено.
За період існування школи змінилось чимало директорів серед них: Анталовський В.В, Шкотняр Й.Л., Паладі І.І., Шитев О.Й., Финеш Е.М.
З 2005 року Чопська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 підпорядковується Чопській міській раді. З того моменту в історії навчального закладу розпочався новий період. За сприянням міського голови Цар Г.В та депутатського корпусу школа перейшла на автономне опалення, учні отримали майданчик для урочистих заходів, учні 1-4 класів та діти із малозабезпечених сімей харчуються за рахунок бюджету міста. У 2015 році Чопська загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 2 було перейменовано в Чопську ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені.
З 1999 року керівництво школою здійснює Мага В.В. Переважна більшість випускників школи продовжує навчання у вищих навчальних закладах. За останні роки значно покращився естетичний вигляд класних приміщень та зміцнилася матеріально-навчальна база школи.
Школа має комп’ютерний клас, спортзал, їдальню.
У 10-11 класах запроваджено профільне навчання із філологічним та універсальним профілями.
У навчальному закладі функціонують різноманітні гуртки: англійської мови (керівник Мезев Г.Й.), вокальний (керівник Мельник Е.Ф.), біологічний «Екосвіт» (керівник Паладі І.І.), літературно-краєзнавчий (Підберецька М.Д.), культури мови та спілкування (керівник Підберецька М.Д.), молодіжний клуб (керівник Береш К.П.), народної творчості (керівник Береш К.П.), синтаксис складного речення (керівник Цибульська І.Г), українського слова (керівник Дружич Г.Л.), мова моєї батьківщини (керівник Данкович Л.М.), географічний (керівник Кулчар А.Я.), влучного  стрілка (керівник Сігайов В.Д.), зірниця (керівник Сігайов В.Д.).
Вчителі школи Дебрецені О.О, Кун Ж.З., Ковач-Буркуш Є.С., Мага В.В. перекладають та пишуть підручники для угорськомовних шкіл Закарпатської області.
У 2015-2016 навчальному році у школі навчається 381 учень у 20 класах. За 55 річну історії школи навчальний заклад закінчили випускники відмінники: з золотою медаллю – 35 учнів, з срібною медаллю 31 учень та 60 випускників закінчили 9 клас з відзнакою. Серед наших випускників є відомі та знані люди: Берцик Петро – доктор астрономічних наук, директор астрономічного інформаційного центру АН України, Балог Йосип – доктор хімічних наук, Кун Степан кандидат хімічних наук АН України, Роман Василь головний онколог м. Санкт-Петербург, Товт Юрій – протягом багатьох років був міським головою нашого міста, Гегедуш Аттіла – травматолог в Німеччині, Ковач Гейза – редактор телеканалу «Тиса 1», Дебрецені Мигаль – головний редактор угорського національного телебачення, Ур Лайош – кандидат філологічних наук УжНУ, Берта Елеонора – кандидат філологічних наук, Черничко Степан – кандидат філологічних наук.

Сьогодні школу очолюють:
Мага В.В. – директор, учитель історії, педагогічний стаж 26 роки, вчитель вищої категорії, «вчитель-методист».
Дьєрі Б.Д.– заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель фізики, педагогічний стаж 15 років, вчитель вищої категорії.
Кочмар Г.Й. – заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель образотворчого мистецтва, музики, художньої культури та фізкультури, педагогічний стаж 13 років, вчитель першої категорії.

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №18 “Про перейменування закладів освіти Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області та затвердження їх Статутів у новій редакції” ЗОШ перейменовано на Чопський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені Чопської міської ради.

Директор: Мага Василь Васильович
Адреса: м.Чоп, вул. Миру, 13,
тел. 71-14-62, 71-13-03

 

Чопського ліцею імені Іштвана Сечені https://rada.info/upload/users_files/26463884/76454da6b6fe43d7691ef20989897486.docx

Червонівська гімназія

Фото без опису

У 1937 році була заснована початкова школа. перші вчителі Токар І.І., Йордан О., Бушко І.В., Галаган Г.М. Перший директор восьмирічної школи Феделеш Юрій Андрійович. Директорами школи були: Зозуля М.В., Кочмар І.М., Суходольський В.М., Желем Л.М., Васльєв О.Ю.

У 1992 році школа була реорганізовано у повну середню школу. Директором школи була Вучкан Олена Костянтинівна.

Навчання ведеться українською мовою.
Кількість працівників школи складає – 30 осіб.
З них педагогічних працівників –  21:
•    Відмінник освіти України – 1
•    Старший вчитель – 7
•    Вчитель вищої категорії – 11
•    Вчитель ІІ категорії – 2
•    Спеціаліст – 8
Проблемне питання школи: “Кожному уроку – високу ефективність, творчий пошук, нові сучасні методи навчання”.

У школі є бібліотека та  8 навчальних кабінетів (інформатики, німецької мови, історії, української мови та літератури, світової літератури, Захисту Вітчизни, початкових класів).

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №18 “Про перейменування закладів освіти Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області та затвердження їх Статутів у новій редакції” ЗОШ перейменовано на Червонівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області.

Директор: Кемінь Ольга Михайлівна
Адреса: с.Червоне, вул.Шкільна, 30
тел. 71-55-76

 

Статут Червонівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів  https://rada.info/upload/users_files/26463884/7f2fc23b001dcbd3d8432407def7ba2e.docx

 

Есенська гімназія

Фото без опису

Офіційний веб-сайт Есенського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів 

Самостійну  діяльність школа почала з 1936 року. У 1938 році побудували 1-й корпус. Після 1947 року  в  школі  йшло  навчання  у  сімох  класах. У 1952 році побудували  другий  поверх  першого  корпусу. З 1960 року почалося  навчання  у  восьмих  класах. З 1976 році школа діє як середня загальноосвітня школа. 1978 році почався  будуватися  новий  корпус для  восьмих  класів. На  сьогодні в школі функціонує 11 класів, які придатні  для  навчання. У 2007 році. закінчилося  будівництво шкільної  їдальні, яку  допомогли побудувати  представники  протестантської  общини  Голландїї, з міста  Девентер.

У  школі  навчаються  учні  з  трьох  сіл: Есень, Соловка, Тисауйфалу. Серед педагогічних  працівників: “старший вчитель” – 3, “учителів вищої категорії” – 4, “учителів  І  категорії” – 5, “учителів II категорії” – 5, “учитель-спеціаліст” – 14.

У школі є три групи продовженого дня, їдальня, бібліотека та 5 навчальних кабінетів (початкової школи, інформатики, історії, української мови та літератури). Проблемне питання школи: «Формування життєвих компетентностей особистості шляхом упровадження інноваційних освітніх технологій».

У школі навачається  багато  талановитих  дітей, яким приділяють багато уваги, з якими активно займаються, підтримують  їхні  інтереси. У  школі  діють  такі  гуртки: спортивний, танцювальний та музичного мистецтва.  Танцювальний  гурток  під  назвою «Рітмуш»  діє  вже  30 років. Цей гурток  успішно  виступає  у  різних  кутках України, а  також  за  її  межами.

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №18 “Про перейменування закладів освіти Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області та затвердження їх Статутів у новій редакції” ОЗЗСО перейменовано на Есенський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області.

Директор: Баратей Наталія Василівна
Адреса: с.Есень, вул.Мала, 78
тел. 71-66-50

 

Статут Есенського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів https://rada.info/upload/users_files/26463884/fc99aa47cd8e3295e2fa3982d9fd3d00.docx

Соловківська філія Есенської гімназії

Фото без опису  Фото без опису

Офіційний веб-сайт Соловківської філії Есенського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів 

Школа І-го ступеня заснована у 1934 році, школа І-ІІ-х ступенів у 1990 році. Навчання ведеться угорською мовою.

З них 1-4 класах – 34 учні, 5-9 класах – 39 учнів.

Кількість працівників, які працюють у закладі – 23 особи. З них педагогічних працівників – 16 осіб, бібліотекарів – 1, психологів – 1, обслуговуючого персоналу – 5.

Серед педагогічних працівників:

“учитель-методист” – 0

“старший вчитель” – 3

“учителів вищої категорії”-1

“учителів І категорії”-6

“учителів ІІ категорії”-1

“учитель-спеціаліст”-5

Школа працює над проблемою: “Впровадження елементів сучасних педагогічних технологій у навчально-виховний процес”.

У школі є бібліотека, кабінети – математики, географії, української мови та літератури

Позакласна та позашкільна робота в школі:

У школі працює: гуртків – 4.

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №18 “Про перейменування закладів освіти Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області та затвердження їх Статутів у новій редакції” філія перейменовано на Соловківську філію Есенського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області.

Завідувач: Бакура Янош Яношович
Адреса: с. Соловка, вул. Шкільна, 1
тел. 71-11-62, 71-14-34

Положення про Соловківську філію https://rada.info/upload/users_files/26463884/abef72e7739a3a79c54267edeba5939d.docx

Тисаашванська гімназія

 Офіційний веб-сайт Тисаашванської гімназії

Тисаашванська школа була збудована в 1865-му році, в якій вчилися до 1912-го року. З 1912 по 1939 р. була державна народна школа. У сільській церковній книжці було зазначено, що на початку століття була школа в селі, якій навчав священник, або вчена людина із села. У 1863-му році вирішили вперше збудувати школу, але не було грошей. Збудувати змогли лише в 1865-му році разом із службовою квартирою для вчителя.
Вчителі:
Елек Лісної (1866-1876, 1876-1879)
Пал Мотоллаі (1879-1886)
Калман Олаг (1886-1889)
Калман Пазар (1889-1891) – помічник священника
Іштван Сабо (1891-1901) – помічник священника
Бела Чомар (1901-1909), як помічник священника а з 1905-го року уже як самостійний священник.
У 1910-1911 рр. навчання не проводилося, бо школа була сильно пошкоджена. Із 31 вересня 1912-го року стала державною школою, першим вчителем став Янош Шомоді.
У чехословацьку пору і в 1938-му році, коли Закарпаття було повернено Угорщині, аж до 29 жовтня 1944 року в була стояла народна школа.
З 1945-го року навчання в школі йде початковими класами.
У школі більше як тридцять років працювала сім’я Оноді Етела та Гейза Оноді. Із книжки Ґейзи Оноді (Betűország – Країна букв) майже 40 років вчилися першокласники Закарпаття. Кілька років потому, він помер після довгої хвороби. Але пам’ять про нього залишилася на пам’ятці, що розміщено на стіні школи з 2004-го року (встановлено Спілкою Угорських Педагогів Закарпаття, у виготовлені скульптора Чурка Бейли з Малих Геєвців).
Від 1989-го року Тисаашванська школа функціонує, як початкова школа (загальноосвітня школа І ступенів). На підстави рішення Ужгородської районної ради №634 від 22 серпня 1990 р. школа була перекваліфікована як загальноосвітня школа І-ІІ ст. У період 1990-2004 років директор навчального закладу — Кертес Прасков’я (Пірошка). Вона була ініціатором процесу перекваліфікації закладу. З 2004 року керівником навчального закладу призначено Ферко Чабу Йосиповичу, з 2013 р. по теперішній час керує школою Маломка Олександр Олександрович.
З 1990 по 2013 р. у закладі свідоцтво про базову загальну середню освіту здобули 234 учнів. Більшість із них в подальшому навчалися: в Мукачівському католицькому ліцеї, Великодобронському реформатському ліцеї, Берегівському медучилищі, Тячівському ліцеї, Дебрецені, Шарошпатаку, Гайдубесермені та в США.
На сьогодні в школі працює 18 учителів (16 вчителів працюють по призначенню), які доїжають з м. Чопа, смт. Батєва, с. Великої Доброні, с. Баркасово і с. Тисауйфалу.

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №18 “Про перейменування закладів освіти Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області та затвердження їх Статутів у новій редакції” ЗОШ перейменовано на Тисаашванську гімназію Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області.

Директор: Маломка Олександр Олександрович
Адреса: с.Тисаашвань, вул.Петефі, 49
тел. 71-22-34

 

Статут Тисаашванської гімназії https://rada.info/upload/users_files/26463884/bae843100d9d461e6a3579c5524cdd3b.docx

Соломонівська гімназія

Фото без опису

Офіційний веб-сайт Соломонівської гімназії 

Школа заснована у 1961 році. Тут навчаються учні з українською та угорською мовами навчання.

Кількість працівників, які працюють у закладі – 21 осіб. З них: педагогічних працівників – 14 осіб (із них 1 працює і бібліотекарем), обслуговуючого персоналу – 6, працівників їдальні – 1.

Серед педагогічних працівників:

“учитель-методист” – 1

“старший вчитель” – 2

“учителів вищої категорії” – 4

“учителів І категорії” – 1

“учителів ІІ категорії” – 0

“учитель-спеціаліст” – 6.

Школа працює над проблемою: «Запровадження більш досконалих методик навчання і виховання з метою реалізації особисто-орієнтованого підходу до учня».

У школі є одна група продовженого дня, їдальня, бібліотека та 4 навчальних кабінетів (хімії, угорської та української мов, початкових класів).

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №18 “Про перейменування закладів освіти Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області та затвердження їх Статутів у новій редакції” гімназію перейменовано на Соломонівську гімназію Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області.

Директор: Лешко-Ковач Нора Іштванівна
Адреса: с. Соломоново, вул. Тисова, 2
тел. 71-62-74

 

Статут Соломонівської гімназії  https://rada.info/upload/users_files/26463884/556cc421e902cafd27c1ec56a7ea61ee.docx

Петрівська початкова школа

Фото без опису

Школа заснована у 1950 році та пройшла декілька етапів реорганізації. На початку свого існування школа була семирічною. Згодом стала восьмирічною. У 1976 році восьмирічну школу було реорганізовано у початкову школу і дитячий садок, які зараз знаходяться у одній будівлі. Навчання у школі ведеться українською мовою.

Кількість працівників у закладі – 4.

З них педагогів –3, обслуговуючого персоналу – 1.

Серед педагогічних працівників за категоріями та званнями:

«учитель-спеціаліст» – 2

«учитель» – 1

Школа працює над проблемою: «Формування навичок роботи з текстовою інформацією у молодших школярів».

Робота спрямована на формування інформаційної культури учня, враховуючи зміст і завдання кожного навчального предмета. Вона підвищує як навчальну так і пізнавальну активність учнів.

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №18 “Про перейменування закладів освіти Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області та затвердження їх Статутів у новій редакції” КЗ перейменований на Петрівську початкову школу Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області.

Директор: Прошак Наташа Михайлівна
Адреса: с.Петрівка, вул. без назви

Статут Петрівської початкової школи https://rada.info/upload/users_files/26463884/08e5820f41b8040063b1c328c905e147.docx

Вхід для адміністратора